Korzystając z poczty internetowej (e-mail) na pewno, niejednokrotnie oprócz zwykłej poczty dostaliście Państwo coś niechcianego, nieprzydatnego, na otrzymanie czego nie wyraziliście uprzednio zamierzonej zgody. Taki niechciany e-mail określany jest mianem SPAM. SPAM poza tym, że zawiera treści reklamowe i niechciane grafiki, może zawierać wirusy.

Nasze rozwiązanie BMK-MAIL-GW pozwala Państwu wyeliminować 99,9% niechcianej poczty (SPAM) wraz z wirusami. Rozwiązanie dedykowane jest dla firm i instytucji, które mają własną domenę internetową (np. firma.pl, firma.com.pl, itp.).Jak to robimy?

W standardowej konfiguracji domeny mailowej rekord MX (Mail Exchanger), który jest składnikiem takiej domeny , wskazuje na serwer odpowiedzialny za obsługę poczty , czyli serwer klienta . Poprzez rekord MX w domenie „ogłaszamy światu”, że wszelakie maile, (w tym niechciany SPAM), należy kierować na ten serwer, zawarty we wskaźniku MX.Poniższy schemat prezentuje zasadę działania:


W rozwiązaniu prezentowanym przez nasza firmę, rekord MX kieruje wszystkie e-maile przeznaczone dla Państwa, na naszą bramkę antyspamowa/antywirusową, która odpowiedzialna jest za filtrowanie/selekcje i pozbycie się niechcianej poczty/wirusów . Efektem tego zabiegu jest dostarczenie dla klienta końcowego czystego e-maila jak na poniższym schemacie:
Dzięki powyższej konfiguracji Państwa serwer nie jest narażony na potencjalne ataki, klienci i pracownicy, którzy korzystają z poczty e-mail nie mają więcej problemów z niechcianą pocztą i wirusami a państwa firma ma właściwie chronione zasoby informatyczne. Poniższe wykresy reprezentują 1 dzień działania skanera:Oferujemy Państwu ustawienie naszej bramki na miesiąc próbny za który nie ponosicie Państwo żadnych opłat, jeśli rozwiązanie będzie dla Państwa satysfakcjonujące zaoferujemy Państwu umowę na okres roczny (rozliczenie za każdą skrzynkę pocztową).